Eğitime Destek Projelerimiz

Eğitime Destek Projelerimiz;

2017: Bir Çocuk Bin Umut Derneği – Ağrı Merkez Ortayokuş İlkokulu Kırtasiye Malzemeleri Desteği

İlk olarak 2017 yılında Bir Çocuk Bin Umut Derneği ile birlikte gerçekleştirdiğimiz eğitime destek çalışmamızda Ağrı Merkez Ortayokuş İlkokulu öğrencilerine boya kalemleri, kalem kutuluk, dosyalık gibi kırtasiye ürünleri desteğinde bulunduk.

2021: Seda Yekeler Eğitim Vakfı (SEYEV) – Ordu Merkez Ortaokulu Biruni Kütüphanesi

2021 yılında gerçekleştirdiğimiz eğitime destek çalışmalarımızda ise Seda Yekeler Eğitim Vakfı (SEYEV) ile bir araya gelerek öğrencilerin belgelenmiş kaynağa ulaşması, derslerin dışında da çeşitli konularda bilgi edinmelerini ve bilginin yayılmasını hedeflediğimiz bir yaklaşımla; Ordu Merkez Ortaokulu’na Biruni Kütüphanesini kurduk.

2021-2023 Darüşşafaka Cemiyeti – Temassız Bağış Projesi

2021-2023 yılları arasında eğitime destek vermek amacıyla şubelerimizde Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağış yapılmasını sağlayan “Temassız Bağış Projesi”ni hayata geçirdik.

2022: Seda Yekeler Eğitim Vakfı (SEYEV) – Viranşehir Küneftar Ortaokulu Biruni Kütüphanesi

2022 yılında yine Biruni Laboratuvarı olarak ülkemizin genç aydınları olan öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatlarını desteklemek hedefiyle ikinci kez öğrenciler için Seda Yekeler Eğitim Vakfı (SEYEV) ile Şanlıurfa’da bir araya geldik. Viranşehir Küneftar Ortaokulu’nda öğrencilerin okul hayatlarına ve geleceklerine destek olmak adına Seda Yekeler Eğitim Vakfı (SEYEV) ile Biruni Kütüphanesini kurduk.

2022: Darüşşafaka Cemiyeti Projesi

2022 Yılında Darüşşafaka Cemiyeti’ne destek olmak amacıyla yıl boyunca Biruni Laboratuvarı Ailesi olarak POS cihazı yer alan Etiler, Nişantaşı ve Maslak şubelerimizde bağış yapan hastalarımızın yaptığı toplam bağış tutarı kadar bizler de Darüşşafaka Cemiyeti’ne çocuklarımızın eğitimi için bağış yaptık.

Biruni Laboratuvarı Ailesi olarak eğitime verdiğimiz destek projelerimizin üzerinde özenle çalışmaya ve yeni projeler üretmeye devam etmekteyiz.

2024: Görünenin Ötesi Sergisi

Biruni Laboratuvarı olarak, çocuklara bilimi sevdirmek ve onların merak duygusunu pekiştirmek amacıyla “Görünenin Ötesi Sergimizi” 14 Mart Tıp Bayramı itibariyle ziyarete açmış bulunmaktayız. Sergimizde çocuklar, laboratuvar ortamında gerçekleştirilen çeşitli bilimsel deneyler ve etkinlikler aracılığıyla bilimin büyülü dünyasını keşfediyorlar.

Niteliği, kapsamı ve deneyim tasarımı bakımından Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğini taşımakta olan ve ücretsiz olarak gezilebilme imkanı sunduğumuz sergimizle, gelecekte bilim insanı olmak isteyen tüm çocuklara keyifli bir laboratuvar deneyimi yaşatmayı amaçlıyoruz.